Opcje binarne

Inwestowanie w opcje binarne staje się coraz bardziej popularne na całym świecie. Opcje binarne zwane również opcjami cyfrowymi to instrument finansowy, w którym należy poprawnie przewidzieć zmianę kierunku wybranych aktywów na wzrostowy lub spadkowy, aby opcja była wygrana. Dodatkową cechą jest świadomość – już przed wykupem opcji – dokładnego zysku oraz kwoty zabezpieczenia za inwestycję nietrafioną.

Opcje Binarne umożliwiają handel na różnych rynkach finansowych, takich jak waluty, towary (ropa, złoto itp.), akcje światowych spółek, czy indeksy giełdowe. Handel opcjami jest bardzo prosty i przynosi znaczące korzyści, nawet do 85% zysku z jednej transakcji, należy jednak pamiętać, żeby właściwie zarządzać swym portfelem inwestycyjnym. Należy zatem dokładnie zaprojektować swoją własną strategię gry na tego typu instrumentach, np. przez ustalenie procentowej kwoty całego budżetu przeznaczaną na jedną opcję (może to być 1% czy też 2% budżetu, wówczas jego wyzerowanie wystąpi dopiero po odpowiednio 100 lub 50 kolejnych porażkach nie przeplatanych trafnymi wynikami, co jest dość mało prawdopodobne).

 W Polsce również rośnie zainteresowanie tym produktem, gdyż jest on odpowiedni zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych inwestorów – jednak zalecamy niezwykłą ostrożność w tego typu inwestycjach! Do największych i na naszym rynku najbardziej rozwiniętych technologicznie platform online do handlu opcjami binarnymi należą Exbino.com oraz Opteck.com. Platformy te umożliwiają inwestorom handel ponad 60 aktywami przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.